UK-UKRAINE NETWORKING AND RESEARCH TWINNING SHOWCASE 2025 - ЇДЕЇ, НАПРЯМИ, КОРИСНИЙ ДОСВІД МІЖНАРОДНОГО ПАРТНЕРСТВА

 

 p01

 

27-28 березня 2025 р. завідувачка кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій Марина Новожилова взяла участь у Міжнародній конференції UK-Ukraine Networking and Research Twinning Showcase 2025, яка відбулась в Університеті м. Ліверпуль, Велика Британія.

Ініціатива Twinning (https://www.twinningukraine.com) – це модель співпраці між установами, спрямована на підтримку університетів України в розпал і після війни шляхом створення значущого партнерства між українськими та британськими закладами вищої освіти.

Ініціативу координує Cormack Consultancy Group за підтримки Universities UK International, Фонду Президента України з питань освіти, науки і спорту та Міністерства освіти і науки України.

В програмі Twining бере участь більше 100 українських університетів, зокрема наш університет – O.M. Beketov National University of Urban Economy in Kharkiv – та  університет міста Лафсборо – Loughborough University.

28 березня 2025 року британсько-українській ініціативі Twinning виповнилось 3 роки.

Отже, метою зустрічі в Ліверпулі було поглиблення партнерства між українськими та британськими науковими установами, посилення дослідницької співпраці в умовах воєнного часу та розробка спільних ініціатив для сталого післявоєнного розвитку України.

p02 
 

Захід об’єднав вчених, дослідників, представників університетів, академічних фондів і технопарків, які презентували інноваційні дослідницькі проєкти, спільні грантові заявки, нові моделі академічного наставництва та проєкти реконструкції в посткризовий період.

Програма конференції була дуже насиченою, за два дні було представлено більше 40 презентацій та доповідей щодо результатів, набутого досвіду, подальших напрямків міжнародного співробітництва в галузі освіти.

У межах наукової програми конференції професор М. Новожилова презентували два науково-практичних проєкти, присвячені ключовим напрямам сучасної ІТ-освіти та цифровим рішенням для збереження культурної спадщини в умовах війни.

Однією з тем стало залучення академічної ІТ-спільноти до організації позанавчальної діяльності студентів. Йшлося про проєкти, що сприяють активній участі студентів у міжнародному академічному житті, розвитку ІТ-компетентностей, а також формуванню лідерських і комунікаційних навичок.

 p03
 

Інша робота стосувалася створення хмарної цифрової платформи для збереження та відновлення об'єктів культурної спадщини. Модель передбачає оцінку ризиків, планування відновлення, інтеграцію аналітичних модулів та залучення громадськості до участі у цифрових гуманітарних ініціативах. Цей проєкт може стати відповіддю на численні втрати культурних об’єктів внаслідок війни: станом на початок 2025 року ЮНЕСКО зафіксувала понад 1250 пошкоджених культурних та історичних пам’яток в Україні.

p04 
 

У ході конференції Марина Володимирівна  також поділилася з колегами інформацією про масштабні руйнування, яких зазнали корпуси Бекетовського університету, включно з науковою бібліотекою, спорткомплексом, гуртожитками. Попри важкі умови, освітній процес продовжується – зокрема, в захищених приміщеннях.

Одним із пріоритетів університету є підготовка до акредитації спеціальностей та освітніх програм університету відповідно до європейських стандартів та створення безпечного освітнього середовища.

Повертаючись до напрямів діяльності ініціативи Twinning в цілому, необхідно також виділити такий ресурс, як Відкритий університет, який пропонує набір безкоштовних онлайн-ресурсів для українців, а саме мовні та професійні курси, статті про психічне здоров'я та благополуччя, котрі доступні англійською та українською мовами.

p05 

Ідеї, нові форми та напрями партнерства, надихаючі приклади успішно реалізованих освітніх та наукових проєктів, тверда та надійна підтримка з боку британських колег -  всі ці передумови створюють інноваційне середовище оновлення освітніх програм кафедри та гармонізації їх змісту з європейськими та міжнародними стандартами.

 
 p06
 
 
 
 
 
     
 

Галузь знань з комп’ютерних наук та інформаційних технологій надає безмежні можливості для успішної кар'єри та заможного життя.

Найкрутіші компанії змагаються за IT-фахівців, чия праця та "мізки" неодмінно обмінюються на гідну винагороду. Ну а про гарні умови роботи та комфортне оточення тобі й так усе відомо!

Приходь за знаннями до нас, і твоя мрія здійсниться!
 

Кафедра Комп'ютерних наук та інформаційних технологій здійснює підготовку бакалаврів і магістрів за спеціальностями:

F3 - Комп'ютерні науки (освітня програма "Комп'ютерні науки")
F6 - Інформаційні системи та технології (освітня програма "Інформаційні системи та технології")

Наші студенти легко долають високий рівень входження у професію і з успіхом займають провідні посади в різних сферах IT-галузі.