SHEBUILDS UKRAINE HACKATHON – ПЕРШИЙ ХАКАТОН ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ СТУДЕНТОК

image001

З 3 по 6 березня відбулась всеукраїнська подія –  SheBuilds Ukraine Hackathon – перший жіночій хакатон для українських студенток. Організатором заходу виступила канадська архітектурна компанія WZMH Architects за підтримки Міністерства освіти та науки України та Посольства України в Канаді.

Rebuild Ukraine Hackathon – це конкурс на визначення найкращих проектів/технологічних рішень. В хакатоні приймали участь студентки, які здобувають освіту у сфері архітектури, містобудування, дизайну інтер’єру, ІТ (інформаційних технологій), програмної інженерії/програмування та машинного навчання. Метою Хакатону є пошук нових технологій у сферах архітектури та IT на основі об’єднання досвіду українських студентів у галузі архітектури та програмного забезпечення, щоб запропонувати інноваційні підходи до відбудови України з використанням рішень ІoT.

Від нашого університету взяла участь команда дівчат із назвою Beketov Smart Girls. До команди увійшли студентки з таких навчальних напрямів: комп’ютерні науки та інформаційні системи та  технології, містобудування, архітектура та дизайн.

image002

Дві студентки, а саме студентка групи ІСтаТ 2020-1 Гашутіна Єлизавета та  студентка групи М КН 2022-1 Кандиба Валентина стали частиною цієї команди. Наші дівчата працювали над ІТ-частиною проєкту, при цьому Валентина виступала з доповіддю та презентацією перед міжнародним журі.

Основна ідея проєкту: створення меморіалу під відкритим небом на місці з будівель, які були зруйновані та не підлягають відновленню, а саме з перероблених залишків цих будинків.

image003

Основні пункти ІТ-частини проєкту полягають у наступному:

- qr-коди на вході в парк та на експонатах, які містять посилання на додаток з інформацією про місто, парк та район;

- екскурсійні маршрути з геотегами з доповненою реальністю, що показують місця до війни, руйнування та відновлення;

- багатомовний аудіогід;

- навігаційна допомога в пішохідній екскурсії;

- можливість зворотного зв'язку.

image004

Висловлюємо велику подяку дівчатам за те, що взяли участь. Також дякуємо викладачам кафедри КН та ІТ, які допомагали дівчатам та були кураторами: Братерській Наталії Миколаївнї та Левікову Юрію Володимировичу.

Вітаємо усіх дівчат з успішною участю та представлення університету та високому рівні! А поки очікуємо результати конкурсу, рекомендуємо ознайомитися з повною презентацією проєкту за посиланням: https://cutt.ly/m8SCeKt