ВІТАЄМО БАКАЛАВРІВ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ 122 КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ, ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ» ТА 122 ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ, ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ» З УСПІШНИМИ ЗАХИСТАМИ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ!

В останній тиждень червня 2023 року відбулись захисти кваліфікаційних робіт спеціальностей 122 Комп’ютерні науки, освітня програма «Комп’ютерні науки» та 122 Інформаційні системи та технології, освітня програма «Інформаційні системи та технології».

В умовах надскладних зовнішніх обставин студенти нашої кафедри продемонстрували високий рівень професійних знань та вмінь, широкий світогляд, вміння працювати в команді та виконувати завдання у визначений термін. Середній бал захистів кваліфікаційних робіт – 4,8.

Кожна з представлених кваліфікаційних робіт являла собою завершене дослідження, що містило теоретичну та практичну частини. Кваліфікаційні роботи бакалаврів містили усі необхідні складові: загальні положення з описом предметного середовища та постановкою задачі; інформаційне та математичне забезпечення з аналізом предметної області та проектуванням системи; програмне й технічне забезпечення з програмною реалізацією та технічною документацією.

Тематика кваліфікаційних робіт бакалаврів охоплювала широкий спектр прикладних задач у сфері IT: задачі в сфері розробки програмного та інформаційного забезпечення розпізнавання обличь або зображень, розробки мобільних додатків для ведення фінансового обліку, занять спортом, інформаційної системи обміну файлами із забезпеченням захищеності системи, розробка веб-сайту інтернет магазину для тварин.

За рівнем виконання та захисту відмітимо такі кваліфікаційні роботи бакалаврів:

1. Стешенко Владлен Юрійович «Побудування інтелектуальної інформаційної підсистеми розпізнавання зображень», науковий керівник – завідувач кафедри, д.ф.-м.н., проф. Новожилова М.В.

2. Мирний Олександр Валерійович «Розробка Веб-сайту інтернет- магазину «GingerZoo» для тварин», науковий керівник –д.т.н., проф. Литвинов А.Л.

3. Сабаляускайте Олена Олександрівна «Розробка мобільного додатку фітнес центру», науковий керівник – к.т.н., доц. Бредіхін В.М.

4. Дідок Володимир Олегович «Інтерактивна веб-платформа для вивчення англійської мови з використанням технологій штучного інтелекту GPT-3.5», науковий керівник – к.т.н., доц. Пан М.П.

5. Ісаєв Роман Романович «Адаптація 3D моделей для тренажера», науковий керівник – ст. викл. Сенчук Т. С.

6. Галієва Кароліна Ігорівна «Впровадження засобів BDD у процес тестування програмного забезпечення», науковий керівник – ст. викл. Сенчук Т. С.

7. Пархоменко Даніель Сергійович «Розробка веб-сайту інтернет-магазину з продажу автозапчастин», науковий керівник – к.т.н., доц. Євдокімов А.А.

8. Ханджян Олександр Вадимович «Розробка компонентів інформаційної системи прийняття рішень», науковий керівник – д.ф.-м.н., проф. Сізова Н.Д.

Дані роботи мали значну наукову складову, що дозволило в ході дослідницьких робіт можливість опублікувати тези та наукові статті в фахових виданнях. Також слід відзначити, що в роботах показана здатність здійснювати формалізований опис задач дослідження в організаційно-технічних, соціально-економічних та інформаційних системах різного призначення, визначати їх оптимальні рішення, будувати моделі оптимального вибору з урахуванням змін параметрів економічної ситуації, оптимізувати інформаційні процеси в системах різного призначення та рівня ієрархії.

У 2022-2023 навчальному році разом з партнером кафедри – ІТ компанією Grid Dynamics https://www.griddynamics.com/ започатковано новий лекційний та практичний курс з програмування мобільних додатків в ОС Андроїд.

Ми вдячні менеджеру освітніх програм компанії Володимиру Мєтєльову та викладачу курсу – Software Engineer Android Георгію Тітову за співробітництво. Один з результатів – значна частина кваліфікаційних робіт бакалаврів цього випуску була присвячена розробці мобільних додатків для підтримки прийняття рішень в різних галузях людської діяльності.

Це такі роботи:

Біда Іван Сергійович «Створення мобільного додатку для ведення особистого фінансового обліку», науковий керівник к.т.н., доц. Бочаров Б. П.

Савченко Іларіон Олександрович «Розробка мобільного додатку для спільних занять спортом», науковий керівник к.т.н., доц. Бредіхін В.М.

Караван Ігор Сергійович «Створення мобільного додатку для центру волонтерів», науковий керівник к.т.н., доц. Бредіхін В.М.

Цибанов Сергій Геннадійович «Розробка мобільного додатку для проведення квест-екскурсій», науковий керівник Воєводіна М. Ю.

Сабаляускайте Олена Олександрівна «Розробка мобільного додатку фітнес центру», науковий керівник к.т.н., доц. Бредіхін В.М.

Коваленко Микита Дмитрович «Розробка додатку «Облік замовлень у закладах громадського харчування», науковий керівник к.т.н., доц. Карпенко М. Ю.

Арсенал засобів проєктування та реалізації завдань кваліфікаційних робіт охоплював зміст всього періоду навчання. Студенти реалізували свої знання сучасних мов програмування, хмарних технологій, методології проєктування інформаційних систем, баз даних та знань, методик обробки експерименту та великих даних.

Професійно підготовлені презентації та доповіді, впевнені відповіді на запитання членів Екзаменаційної комісії із захисту кваліфікаційних робіт бакалаврів довели високий рівень підготовки випускників.

Бажаємо Вам, шановні бакалаври, Миру, щастя, постійного професійного зростання, жаги до життя, творчого натхнення, впевненості в собі!