ІV-А ВСЕУКРАЇНСЬКА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ І МОЛОДИХ УЧЕНИХ «ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА», ДНІПРО – ХАРКІВ – ЗАПОРІЖЖЯ, УКРАЇНА

17-19 березня 2021 р. відбулась ІV-а Всеукраїнська Інтернет-конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених «Інформаційні технології: теорія і практика».

Вже вчетверте кафедра комп’ютерних наук та інформаційних технологій Університету разом з колегами з Національного технічного університету «Дніпровська пoлiтехнікa» та Національного університету «Запорізька політехніка» бере участь в організації та проведенні Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інформаційні технології – теорія та практика».

Цього року після ретельного відбору Оргкомітетом конференції представлених тез Програму конференції склали 59 доповідей (https://knit.kname.edu.ua/images/news/kn0023/progr2021.pdf).

При цьому вперше Конференція набула статусу наукового заходу з міжнародною участю - в Програмі представлені доповіді студентів та молодих вчених з Брестського державного технічного університету.

З вітальним словом до учасників звернулись: Желдак Тимур Анатолійович, завідувач кафедри системного аналізу і управління НТУ «Дніпровська політехніка», кандидат технічних наук, доцент; Бахрушин Володимир Євгенович, професор кафедри системного аналізу і обчислювальної математики Національного університету «Запорізька політехніка», доктор фізико-математичних наук, професор; Новожилова Марина Володимирівна, завідувач кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, доктор фізико-математичних наук, професор; Корнич Григорій Володимирович, завідувач кафедри системного аналізу і обчислювальної математики Національного університету «Запорізька політехніка», доктор фізико-математичних наук, професор.

В роботі конференції приймали участь більше ста учасників. Уважно спостерігали за виступами наших студентів та ходом дискусії наукові керівники – викладачі нашої кафедри.

Сьогодні проблема наукової комунікації є надзвичайно актуальною для молодих вчених та здобувачів вищої освіти. Проведення Конференції такого рівня та масштабу  сприяє обміну думками, активізації наукового мислення студентів, підвищує оперативність розповсюдження наукових ідей, що в кінцевому рахунку є підґрунтям  розвитку сучасної української науки.

Сфера IT –  це люди, особистості, молоді вчені та досвідчені професіонали, викладачі, студенти та спеціалісти. Важливою рисою Конференції  є практична спрямованість досліджень, які презентовані на пленарному та секційних засіданнях. І це характеризує значний потенціал прикладних результатів, що досягнуті учасниками конференції  у сфері ІТ.

Всі доповіді, представлені на Конференції були дуже цікавими, змістовними і актуальними. Виділимо лише деякі з доповідей, що підготовані студентами нашого Університету у співдружності з викладачами.

По-перше, це доповідь Мирошникова Микити «Розробка та впровадження інформаційного середовища Qpurple як інноваційного засобу комунікації у сучасному місті» стосовно виконання гранту ООН, який він виборов як керівник ІТ проекту.

Ця доповідь викликала неабиякий інтерес та активну дискусію.

Інша ґрунтовна доповідь «Розрахункові дослідження зустрічного косого удару двох автомобілів» містила матеріали дослідження щодо характеристик зіткнення автомобілів під час аварії. В цьому проекті приймала участь ціла команда: студенти нашої кафедри та керівники Бочаров Борис Петрович та Яковлев Евген Андрійович, який і представив результати.

Однією з наймолодших учасниць Конференції стала Потапчук Тетяна (керівник Гавриленко І.О), яка представила доповідь «Аналіз ефективності алгоритмів пошуку оптимального шляху. Власна реалізація алгоритму «Prosearch». Дослідження Потапчук Тетяни, доповідь на конференції, презентація були виконані професійно та отримали схвальні відгуки колег як щодо ідеї дослідження, так і її реалізації.

Інформаційні технології постійно розвиваються. З'являються нові предметні області, відбувається інтеграція в нові сфери діяльності, започатковуються нові професії та спеціальності. І в цьому напрямі дуже актуальною стала доповідь Стешенка Влада, студента другого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки» на тему «Граничні обчислення і технології майбутнього».

І ще одну цікаву доповідь представили студенти спеціальності Компютерні науки Реккель Костянтин та Матвієнко Едуард. Тема доповіді «Дослідження роботи універсального асинхронного приймача UART».

ІТ-галузь є пріоритетом у розвитку Харківського регіону. Попит у спеціалістах у галузі інформаційних технологій на регіональному  ринку праці значно перевищує кількість випускників регіональних ЗВО. Тому задача формування інформаційного середовища міста Харкова є однією з найважливіших, та відповідає освітній спрямованості нашого Університету.

Спеціалісти  кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій активно опановують та розвивають нові освітні та наукові напрями. Так, керівництвом Університету на початку цього року  прийнято рішення про організації на кафедрі нової комп’ютерної лабораторії Штучного інтелекту та обробки великих даних. Це дуже цікавий напрямок, де є вже певний науковий та освітній доробок. І вже на цій конференції нашими студентами представлено кілька доповідей з даної тематики.

Пролетіли три дні напруженої, але і результативної роботи ІV-ї Всеукраїнської Інтернет-конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених «Інформаційні технології: теорія і практика». Студенти та їх наукові керівники запропонували багато ґрунтовних ідей, нових розробок та несподіваних застосувань знайомих пристроїв.

Новожилова Марина Володимирівна,
завідувач кафедри комп'ютерних наук