ХНУМГ ІМЕНІ О.М. БЕКЕТОВА УВІЙШОВ В ТОП-20 RANKING WEB OF UNIVERSITIES (WEBOMETRICS)

ХНУМГ імені О.М. Бекетова увійшов в ТОП-20 за новим міжнародним рейтингом Ranking Web of Universities (Webometrics)🔝

Національна дослідницька рада Іспанії опублікувала новий міжнародний рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities (Webometrics) – найбільший академічний рейтинг вищих навчальних закладів, який кожні шість місяців пропонує незалежний, об’єктивний, безкоштовний та відкритий рейтинг щодо діяльності університетів з усього світу.

Початкова мета рейтингу – сприяти академічній діяльності в Інтернеті, підтримуючи ініціативи відкритого доступу для передачі наукових і культурних знань, створених університетами, всьому суспільству. Тобто фахівці оцінюють вебсайти, їх дизайн чи зручність використання або популярність їх вмісту за кількістю відвідувань.

Оцінювання університетів відбувається за трьома показниками:

🔹VISIBILITY (видимість) – кількість зовнішніх джерел, які містять зворотні посилання на веб-сторінки установи – розраховується за показниками інструментів Ahrefs та Majestic – 50%;

🔹TRANSPARENCY (прозорість) – кількість цитат топ-авторів установи за Google Scholar Citations – 10%;

🔹EXCELLENCE (якість) – кількість статей дослідників установи, які входять до 10% найбільш цитованих у 27 дисциплінах за розрахунками Scimago – 40%.

Цього року ХНУМГ імені О.М. Бекетова увійшов в ТОП-20 серед українських ЗВО, посівши 17 сходинку та піднявшись ще вище, в порівнянні з минулим роком📈