ПІДСУМКИ IIІ-Ї ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЇ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ І МОЛОДИХ УЧЕНИХ «ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА»

 

ph1 
 
3 червня 2020 року відбулось пленарне засідання IIІ-ї Всеукраїнської інтернет-конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених «Інформаційні технології: теорія і практика».
 
Організатором Конференції виступила кафедра комп’ютерних наук та інформаційних технологій Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова у співдружності з колегами з кафедри системного аналізу та обчислювальної математики і кафедри захисту інформації Національного університету «Запорізька політехніка» (м. Запоріжжя) та кафедри системного аналізу і управління Національного технічного університету «Дніпровська пoлiтехнікa», м.Дніпро. В такому форматі Конференція проводиться вже втретє і кожного року такий захід викликає значний інтерес.
 
Учасниками цьогорічної конференції стали студенти спеціальностей інформаційної спрямованості, аспіранти, викладачі закладів вищої освіти та наукових установ, представники ІТ-компаній, громадських організацій з різних міст України. У заході було представлено заклади вищої освіти Харкова, Дніпра, Одеси, Запоріжжя, Ужгорода, зокрема: Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова; Харківський національний технічного університету сільського господарства імені П. Василенка, Національний університет цивільного захисту України, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»; Одеська державна академія будівництва та архітектури; Національний університет «Запорізька політехніка» та інші.
 
Конференцію вдалося організувати, не дивлячись на складні умови карантину через пандемію коронавірусної інфекції, завдяки перш за все зусиллям всього колективу кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій.
 
Місією Конференції є створення творчого осередку – он-лайн коворкінгу – для студентської молоді з обговорення нагальних питань сучасних наукових напрямів розвитку інформаційних систем та технологій, таких, як:
– математичне та комп’ютерне моделювання в інформаційних системах,
– управління проектами та програмами,
– інформаційні ресурсоощадні, екологічно безпечні технології, геоінформаційні системи та технології,
– розпізнавання образів, цифрова обробка зображень і сигналів,
– інформаційні технології в соціумі, освіті, медицині, економіці, управлінні, сфері цивільного захисту, екології та юриспруденції,
– програмна інженерія, – комунікаційні, GRID та хмарні технології,
– дослідження та аналіз методів і засобів кібербезпеки,
– практична реалізація сучасних криптографічних стандартів,
– методи стеганографічної передачі інформації,
– технічний захист інформації,
– інтелектуальний аналіз даних, DataMining і BigData-технології,
– системний аналіз і управління.
 
На обговорення представлено 53 тези доповідей від 104 учасників.
 
ph2 
 
Учасників конференції привітав керівник навчальної програми ІТ-компанії SoftServe В. Лаптєв. Він зазначив, що участь у Всеукраїнській конференції “Інформаційні технології: теорія і практика” для активних молодих людей відкриває нові можливості на шляху їх самоідентифікації та самореалізації як IT-спеціалістів.
 
Серед учасників 10 докторів наук, професорів, 19 кандидатів наук, доцентів, а також викладачі, аспіранти тощо. У конференції активну участь прийняли понад 80 студентів бакалаврата та магістратури.
 
Відзначимо, що всі бакалаври кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій спеціальності 122 Комп’ютерні науки представили доповіді з новими оригінальними результатами, які були отримані ними під керівництвом викладачів кафедри. Ми вважаємо, що участь в науково-практичних конференціях різного рівня, особливо в режимі безпосереднього спілкування з колегами інших закладів вищої освіти, інших міст України є невід’ємною складовою освітнього процесу, що допомагає студентам підвищити рівень професіоналізму, навчитися презентувати свої результати широкій аудиторії.
 
Колектив кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій також представив на конференції підготовлену до видання колективну монографію «Інформаційні системи і технології в міському просторі», в якій подано результати досліджень авторів щодо різних аспектів інформатизації управління великим містом.
 
На цей час сформовано електронний збірник тез конференції у PDF-форматі, з яким можна ознайомитися за посиланням:
 
 
 
 
 
     
 

Галузь знань з комп’ютерних наук та інформаційних технологій надає безмежні можливості для успішної кар'єри та заможного життя.

Найкрутіші компанії змагаються за IT-фахівців, чия праця та "мізки" неодмінно обмінюються на гідну винагороду. Ну а про гарні умови роботи та комфортне оточення тобі й так усе відомо!

Приходь за знаннями до нас, і твоя мрія здійсниться!
 

Кафедра Комп'ютерних наук та інформаційних технологій здійснює підготовку бакалаврів і магістрів за спеціальностями:

122 - Комп'ютерні науки (освітня програма "Комп'ютерні науки")
126 - Інформаційні системи і технології

Наші студенти легко долають високий рівень входження у професію і з успіхом займають провідні посади в різних сферах IT-галузі.